פורטל אשכול - איכות חיים במועצה אזורית אשכול, עסקים, חדשות, קהילה, תרבות ופנאי

 

  

ראשי     אודות     הפוך לדף הבית     הוסף למועדפים     כתוב לנו      הדוא"ל האדום

בניית אתרים     קידום בגוגל     שירותי צילום     פרסם באתר                

כשר   בריאות וסגנון חיים   ברכות ואיחולים   חיי לילה   ד'אחקות   צרכנות   שאלה   הפינה המשפטית
לימודים קורסים וסדנאות   מחשבים ואינטרנט   הורדות   וידאו   ירוק - איכות סביבה וטבע      


חדשות מחוז הדרום - מרחב הנגב

 לכל החדשות לחץ כאן

 

פרשת "מזמור לדוד " גניבת ספרי תורה – ימ"ר נגב

..."וישובו גווילים וספרי תורה לגבולם"
בתאריך -
18.11.2010  דיווחנו לכם על פרשיית גניבת ספרי התורה במרחבנו.
הפרשה מגוללת בקישור שלפניכם -
http://www.eshkol.lanegev.co.il/leketesh18.11.html
ובכן אפשר לברך ברכת גומל על סיום משמח לפרשה, לפניכם הפרטים


שמואל עצמון
אינטרנטיק תקשורת וחדשות
22.12.2010

כתב אישום חמור המייחס ביצוען של 17 עבירות התפרצות לבתי כנסת באזור הדרום ומרכז הארץ וגניבת גווילים (קלף) של 30 ספרי תורה, יוגש ביום שישי נגד שני נאשמים תושב י-ם ותושב חדרה. במהלך החודשים האחרונים נרשמו ברחבי הארץ מס' אירועים שונים בהם אלמונים פרצו לבתי כנסת במושבים, גנבו מתוך ספרי התורה את הגווילים, כל זאת בלא שהותירו אחריהם סימני פריצה גלויים לעין. דבר הגניבה נודע רק באיחור רב בעת  שהמתפללים הוציאו את הספרים לקריאה בתורה. בחודש נובמבר נרשמו במרחב הנגב שלושה אירועים של גניבת ספרי תורה מהמושבים יתד, שובה ופרי גן. הואיל וניתוח האירועים העלה כי הם נעשים בכל רחבי הדרום, הורה מפקד המחוז ניצב יוחנן דנינו על הקמת צוות חקירה מיוחד
בתוך היחידה המרכזית של מרחב הנגב.

מפקד מחוז הדרום ניצב יוחנן דנינו: "מדובר בגניבות שפגעו בקודשי ישראל, מעבר לנזק הכלכלי גרמו גם לצער רב,  פגיעה ערכית ורגשית בקרב ציבור קהילות המושבים בכל הארץ ובקרב בני משפחה שכתבו ספרי תורה להנצחת יקיריהם".

צוות החקירה בפיקודו של החוקר הוותיק רב נגד אבי נחמני החל מיד בניתוח העבירות, מיקומם ומאפייניהם. פריצת הדרך הראשונה ארעה תוך כמה ימים, חוקר זירת העבירה שביקר בזירת ההתפרצות  במושב פרי גן הצליח לאתר ראיות פורנזיות (תחום שימוש בשיטות מדעיות על מנת לפענח פשעים ולהמציא ראיות לבית המשפט - מכונה מדע פורנזי) שבדיקתן במעבדה הצביעה על מעורבותו של חשוד בשם דוד וולדמן תושב ירושלים.  

צוות החקירה ידע כי אין בכך די ראיות, הצוות התחקה אחר הליכות החשוד, עברו ועיסוקו וגילה כי מדובר באדם המוכר למשטרה מעיסוק בעבירות רכוש בעלות מאפיינים דומים בעבר.  מפקד ימ"ר נגב סנ"צ דוד בואני הורה לבלשיו לפעול לתפיסת החשוד, כעבור זמן ולאחר שנאספו די ראיות הקושרות את החשודים  לביצוע עבירות של פריצה לבתי הכנסת וגניבת הגווילים  הורה מפקד הימ"ר לבצע את מעצרם של שני החשודים בגניבה.  כל החשודים הועברו  לחקירה בפני צוות החקירה המיוחד. מחומר הראיות אותו אסף צוות החקירה עולה כי מדובר בביצוע עבירות באופן מתוכנן ומוקפד. לפני כל גניבה הגיעו החשודים מס' פעמים לזירה, צפו על  בתי הכנסת, אספו "מודיעין" על המקום וניתחו את רמת האבטחה. החשודים התמקדו בפריצה  לבתי כנסת במושבים כיוון ושיערו כי המבנה יהיה נגיש לציבור במשך היום וכך יוכלו לבצע את הפריצות בשעות  היום. בחלק מהמקרים  אף נהג אחד החשודים להיכנס אל בית הכנסת בשעת תפילה בכדי "להשלים מניין" ובאותה עת בחן את סידורי האבטחה של המקום. לאחר חקירה מקיפה איסוף וגיבוש הראיות הוגשה הצהרת תובע על ידי יח' התביעות של מחוז דרום ובכוונתם להגיש נגד שני החשודים העיקריים כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים. באשר ליתר החשודים - לחלקם יוגש כתב אישום שלא במסגרת מעצרם. מפקד מחוז הדרום ניצב יוחנן דנינו שיבח את עבודת צוות החקירה והיחידה המרכזית של מרחב הנגב על פעילות חקירה מקצועית ונחושה. "מדובר בגניבות שפגעו בקודשי ישראל, מעבר לנזק הכלכלי גרמו גם לצער רב , פגיעה ערכית ורגשית בקרב  ציבור קהילות המושבים בכל הארץ ובקרב בני משפחה שכתבו ספרי תורה להנצחת יקיריהם".
כתב האישום יוגש ביום שישי מצורפות מס' תמונות.

 


 

תגיות: מועצה אזורית אשכול, ביטחון משטרה ופלילים, כשר

 
   

לכל החדשות - לחץ כאן

 

שלח תגובה